Mějte děti a domov v bezpečí, i když nejste doma - Bezpeci24.eu

Mějte děti a domov v bezpečí, i když nejste doma

Posted by adminlada 25.08.2019 0 Comment(s)

Je vždy zábavné sledovat děti jak si hrají, ale mít  "očí v zadní části hlavy" nemůže mít máma ani táta. Přesto, že se všichni snažíme zajistit, aby jsme věděli vždy všechno, co se v domácnosti a s našimi dětmi děje, nastanou situace, kdy to není možné.

Nejčastější situace, kdy musíme své děti opustit a přenechat je dočasně k hlídání někomu jinému, je naše pracovní zaneprázdněnost, kdy nám naše pracovní povinnosti nedovolí trávit čas se svými ratolestmi.

Každému z nás se již zajisté stalo, že má pocit že své děti o něco ochuzuje a přemýšlí nad tím jak se námi najatý dozor (chůva) chová k dětem, když nejsme doma.

Nejraději by jsme všeho zanechali a spěchali domu za svými dětmi, ale naše pracovní povinnosti nám to nedovolí.

 

Z tohoto důvodu je vhodné, mít doma instalován kvalitní kamerový systém, který umožní sledováni vybraných prostor v domě a kontrolu našich dětí, i když nejsme doma.

Rodiče tak mohou snadno, odkudkoliv a on-line sledovat, co se v domě děje a v případě jakéhokoli problému reagovat a zajistit svým dětem pomoc.

 

Kamery lze instalovat dle potřeby, "klasické", případně skryté například v PIR detektorech, požárních detektorech, ale i v jiných předmětech. 

Záznamové zařízení by mělo být vybaveno pevným diskem s velikostí dle požadovaného záznamu, a umístěno tak aby k němu neměl přistup nikdo nepovolaný.

 

Kamerový systém v domě Vám umožní zaznamenávat veškerý pohyb v domě a jeho okolí, vždy, když nebudete doma, ale poskytne i okamžité informace o dění v domě a jeho okolí.

Kamerový systém lze připojit k vašemu televizoru a v případě potřeby ihned sledovat dění v okolí vašeho domu, pokud jste doma a zaznamenáte podezřelý pohyb na vašem pozemku. Tahle funkce vám umožní okamžitě reagovat na případného narušitele a zavolat policii, ještě dříve než vás a vaši rodinu nezvaný vetřelec ohrozí.

Kamerový systém by však měl splňovat nároky na kvalitu on-line obrazu ve dne i v noci, kvalitu prováděného záznamu a v neposlední řadě komfortní obsluhu.

Z těchto důvodů nedoporučujeme levné supermarketové systémy, případně systémy od pochybných prodejců, kteří prodávají kamerové systémy společně s rohlíky, botami a jiným uni materiálem.

U těchto prodejců, kteří mají za cíl pouze co nejvíce prodat a nehledí na kvalitu prodávaného zboží, pouze aby bylo co nejlevnější, nikdy nekoupíte kvalitní a spolehlivý systém a ani nelze počítat s jakoukoli technickou podporou v případě problémů.  

Kamerový systém by měl být minimálně v HD kvalitě 720p, nejlépe ve FULL HD kvalitě 1080p.

Kamerový systém s nižším rozlišením (CIF, D1, 96H), je již zastaralý a umožňuje pouze základní rozlišení (pohyb, obrys..).

V dnešní době jsou u kamerových systémů kladeny základní požadavky na vyšší rozlišovací schopnost, například obličej, SPZ vozidla atd.

 

Kamerový systém by měl být i odborně nainstalován a nastaven tak, aby splňoval všechny požadavky pro sledování, ale i legislativní požadavky na instalaci kamerových systémů.

Z tohoto důvodu doporučujeme instalaci zadat profesionální firmě, která zajistí správnou funkci celého systému, nebo alespoň zakoupit kamerový systém u profesionálů, kteří dokáží v případě problému při instalaci poradit, případně vzdáleně pomoci s nastavením záznamového zařízení. Tahle základní podpora je ve většině případů u kvalitního dodavatele kamerových systémů bezplatná.

 

Vaše investice do kvalitního kamerového systému se vrátí v dlouhé bezporuchové funkci, kvalitě provedení a v neposlední řadě při využití.